Načítám Akce

« All Akce

Beer With Travel – cestovatelský stand-up Kazachstán & Uzbekistán

31. 10. | 18:0019:30

Vážně nevážné povídání o tom, jak dva kluci v kšiltovkách vyrazili na pivo do Kazachstánu a Uzbekistánu. Oslavili zde nevědomky nový rok “Nauryz”, navštívili kdysy obrovské jezero Aral, stali se členy rady starších v jedné z kazašských věsnic a po celou dobu poctivě ochutnávali lokální pivo i gastronomické dobroty.

Nedočkáte se přednášky plné historických dat a zeměpisných pojmů, ale uvolněného vyprávění o lidských příbězích a  svobodě, kterou člověk při cestování zažívá. Lidé v Kazachstánu i Uzbekistánu mají totiž srdce na dlani a člověka, kterého znají pár vteřin, pohostí jako člena rodiny.

O BEER WITH TRAVEL 

Beer with Travel, to je Honza a Vláďa, dva kamarádi od dětství, kteří milují vlaky, cestování a pivo. Projeli přes padesát zemí světa a o zážitcích z cest píšou blog, vyrábí vlastní stylový merch a dělají cestovatelský stand-up.

Cestování a především sami sebe neberou tihle dva kluci v kšiltovkách zrovna dvakrát vážně. Ostatně to také všechno začalo kdysi dávno u piva. Tehdy padlo rozhodnutí, že nemá smysl jen sedět v hospodě a snít o dálných krajích. Lepší je zvednout zadek a vyrazit na pivo do světa. A jak si řekli, tak se i stalo. Vyrazili vlakem na pivo za polární kruh, projeli stopem Náhorní Karabach a Arménii, navštívili Černobyl, Aralské jezero i Velkou čínskou zeď a zdolali i nejdelší vlakovou trať světa – Transsibiřskou magistrálu. Aktuálně připravují vydání své první knihy a na podzim se vydají do pobaltí prozkoumat místa, kde se natáčel seriál Černobyl.

Podrobnosti

Datum:
31. 10.
Čas:
18:00 – 19:30
Rubriky Akce:
,

Pořadatel

Lucie Zoulová

Místo konání

Informační centrum pro mládež
Jeronýmova 517
Turnov, 51101 Česká republika
+ Google Mapa
Telefon:
481 313 177
Webová stránka:
www.icm.turnov.cz